Aktualności

20 lipca , 2023

Nowy MacBook Air 15 2023

Nowy MacBook Air 15” z procesorami Apple M2 został wprowadzony na rynek w czerwcu 2023r i jest to odświeżona większa wersja MacBooka Air 13", którego znamy z minionego roku. Do wyboru w czterech wspaniałych kolorach: gwiezdna szarość, księżycowa poświata, północ i srebrny

Procesor

W MacBook Air 15” mamy do dyspozycji układ Apple M2 z 8 rdzeniami CPU i 10 rdzeniami GPU.

Pamięć

MacBook Air 15” oferuje identyczne konfiguracje pamięci jak mniejszy model Air 13”. W wersji podstawowej ma 8 GB pamięci RAM i dysk SSD o pojemności 256 GB. Dostępne są również identyczne opcje rozbudowy od 16 GB do 24 GB pamięci RAM oraz od 512 GB do 2 TB pamięci SSD przeznaczonej na dane.

Wyświetlacz

To co pierwsze rzuca się w oczy to oczywiście jego rozmiary, a przede wszystkim wielkość wyświetlacza. Zastosowany został w tym przypadku wyświetlacz z podświetleniem LED, który wykonany został w technologii IPS. Charakteryzuje się on między innymi możliwością odwzorowania szerokiej gamy kolorów P3 oraz jasnością na poziomie 500 nitów, co robi świetne wrażenie przy tym rozmiarze. Całość dopełnia rozdzielczość wynosząca 2880 na 1864 piksele, co daje 224 piksele na cal. 

Obudowa i ogromny gładzik

Jako kolejny nowy element zwraca uwagę ogromny gładzik o wymiarach około 15 na 9 centymetrów. Jest on nieco większy od poprzednich gładzików, które Apple montowało w swoich produktach. 

Obudowa została wykonana z aluminium, przez co odciski palców stają się mniej widoczne. Materiał, z którego został wykonany MacBook jest przyjemny i nie sprawia wrażenia zimnego. Waga MacBook Air 15” z 2023 r. nie przekracza 1,51 kg. Jego duże rozmiary nie idą w parze również z wysokością, gdyż nie przekracza ona 1,15 cm. Mimo dużego wyświetlacza MacBook Air 15” jest bardzo mobilnym urządzeniem. Wspomnieć należy również o braku wentylatorów, przez co stał się jeszcze cieńszy i cichszy.


MacBook Air 15” - złącza


MacBook został wyposażony w 4 złącza. Z lewej strony korpusu znajdziemy złącze MagSafe służące do ładowania MacBooka. Dzięki niemu kabel do ładowania błyskawicznie łączy się magnetycznie z MacBookiem i sprawia, że pociągniecie za przewód odłączy go od laptopa a nie spowoduje upadku urządzenia. Niedaleko umieszczone zostały dwa złącza USB 4 / Thunderbolt obsługujące ładowanie, DisplayPort, Thunderbolt 3, USB 4 oraz USB 3.1 drugiej generacji (wymagane są przejściówki sprzedawane oddzielnie). Z prawej strony korpusu umieszczono gniazdo słuchawkowe.Bateria i wydajność

W 15-calowym MacBooku Air zastosowano akumulator o pojemności 66,5 Wh, czyli sporo większy niż w mniejszym modelu, ale deklarowany czas pracy jest taki sam. Wynika to zapewne przede wszystkim z większego zapotrzebowania na energię, które generowane jest przez wyświetlacz.

Wszystkie modele MacBooków Air znajdziesz na naszej stronie: https://izone.pl/256-macbook-air