Aktualności

4 kwietnia , 2023

AirPods 2 vs AirPods 3 - porównanie

Porównanie słuchawek Apple AirPods 2. generacji do AirPods 3. generacji

Wygląd

W porównaniu do AirPods 2. generacji, AirPods 3. generacji, a dokładniej same słuchawki różnią się od siebie designem oraz wielkością. Generacja 3. wyposażona jest w bardziej wyprofilowaną główkę oraz krótsze trzonki, które lepiej dopasowują się do ucha, umożliwiając przy tym wygodniejszą stabilizację słuchawek w uchu. Dodatkowo konstrukcja nowej wersji słuchawek została ulepszona i zapewnia odporność na wodę i pot. 

Dźwięk 

Trzecia generacja słuchawek Apple AirPods posiada funkcję, której nie ma w wersji AirPods 2.gen a mianowicie spersonalizowany dźwięk przestrzenny z dynamicznym śledzeniem ruchu głowy, co zapewnia uzyskanie wrażenia zanurzenia się w muzyce. Autorzy tworząc efekt dźwięku przestrzennego oraz obsługę Dolby Atoms, wpłynęli na poprawę jakości dźwięku w filmach, muzyce oraz programach telewizyjnych odtwarzanych na AirPods. 

Bateria

AirPodsy 3. generacji zapewniają lepszą wydajność i czas pracy baterii, z możliwością słuchania  muzyki przez 6 godzin i do 30 godzin z etui ładującym. W przypadku poprzedniego modelu słuchawek czas pracy na baterii wynosi do 5 godzin, a z etui ładującym do 24 godzin.

Sterowanie 

Airpodsy 2.gen posiadają tylko jedną możliwość sterowania poprzez dwukrotne stuknięcie, które umożliwia uruchomienie bądź zatrzymanie odtwarzania muzyki, pominięcie utworu albo odebranie połączenia. 

Sterowanie słuchawkami AirPods 3. generacji zostało znacznie rozbudowane. Posiadają one czujnik nacisku, umożliwiając użytkownikom regulowanie głośności, przeskakiwanie utworów i odbieranie lub kończenie połączeń bez potrzeby użycia iPhone'a lub innego urządzenia. Opcje sterowania są następujące:

  • jedno naciśnięcie rozpoczyna lub wstrzymuje odtwarzanie albo odbiera połączenie
  • dwukrotne naciśnięcie pomija utwór
  • trzykrotne naciśnięcie wraca do poprzedniego utworu

Etui ładujące

Etui ładujące w nowym modelu słuchawek AirPods 3 jest większe i bardziej odporne na wodę i zabrudzenia. Do wyboru są wersje ładowane tylko kablem Lightning lub dodatkowo kompatybilne z ładowarkami certyfikowanymi Qi oraz ładowarkami Magsafe, umożliwiając ładowanie bezprzewodowe. W przypadku poprzedniej wersji AirPods 2.gen etui ładuje się tylko przewodowo. 

Etui ochronne

Zarówno do wersji AirPods 2 jak i 3 polecamy zakupienie etui ochronnego na obudowę. Po pierwsze zapewni to ochronę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami a po drugie umożliwi dopięcie do pudełka ładującego smyczy lub karabińczyka, aby zapobiec zgubieniu słuchawek. Dodatkowym atutem jest duży wybór wzorów i wersji kolorystycznej co sprawia, że możesz dopasować słuchawki do swojego stylu. 

Zajrzyj na naszą stronę izone do zakładki etui do AirPods: 
https://izone.pl/455-akcesoria-do-airpods

Ceny

Różnica w cenie słuchawek AirPods 2 i AirPods 3 wynosi około 250zł. Dokładne ceny poznasz na naszej stronie iZone w zakładce słuchawki do iPhone:

https://izone.pl/340-sluchawki