iPhone 14 Pro

Aktywne filtry

Apple iPhone 14 Pro to następny już model z wersji Pro. Wyposażony w nowy czip A16 Bionic, który daje niesamowite efekty podczas pracy. Możemy zaobserwować również zmiany w ekranie, który oprócz tego że jest bardziej jasny i działa płynniej, nigdy nie gaśnie dzięki funkcji Always on Display. Rozmieszczenie nieco niżej aparatu przedniego umożliwiło powstanie interaktywnej wyspy - Dynamic Island, która oprócz powiadomień i rozmów umożliwia obsługę muzyki. Trzy tylne aparaty zostały nieco powiększone dzięki nowym soczewkom, natomiast aparat główny ma aż 48MP, przez co stwarza dużą różnice względem poprzednika iPhone 13 Pro. 

iPhone 14 Pro łączy w sobie świetne parametry, których próżno szukać w modelach podstawowych tj. iPhone 14 czy 14 Plus. W porównaniu z iPhone 14 Pro Max, posiada mniejsze wymiary, stając się bardziej poręczniejszym. Pozostałe parametry są dla obu modeli identyczne. Wygląd telefonu został zaprojektowany tak, aby zadowolić najbardziej wymagających użytkowników. Urządzenie ma kanciaste krawędzie stworzone z chirurgicznej stali nierdzewnej, a front i plecki są w całości szklane.

Wygląd

Wymiary tego modelu wynoszą ok. 14,75 × 7,15 × 0,78 cm. Wersje Pro występują  4 wersjach kolorystycznych tj. fioletowy (głęboka purpura), złoty, srebrny i czarny (gwiezdna czerń). Dodatkową zaletą telefonu jest certyfikat IP68 zapewniający wodoszczelność.

Bateria

iPhone 14 Pro otrzymał ogniwo o pojemności 3200 mAh. To prawie o 3.5% więcej niż przed rokiem. Zapewnia to do 23h ciągłego odtwarzania wideo na jednym ładowaniu, natomiast jeżeli mówimy o samym odtwarzaniu dźwięku to wytrzymałość baterii jest szacowana na 75h ciągłego odtwarzania muzyki. 

Ekran

Wielkość  wyświetlacza w wynosi 6,1 cala, taki sam jak w podstawowym iPhone 14. Produkt Apple iPhone 14 Pro został wyposażony w najnowszy wyświetlacz OLED Super Retina XDR. To właśnie on zapewnia piękne kolory, głębokie czernie, znakomite kąty widzenia, kontrast i jasność maksymalną, wynoszącą nawet 2000 nitów w plenerze. Nowy iPhone 14 Pro został wyposażony w technologię ProMotion, umożliwiającą odświeżania ekranu do 120 Hz. Zapewnia to płynne przewijanie ekranu i wyświetlanie wszelkich animacji. Ta funkcja była już obecna w poprzedniej generacji iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max. Co więcej, iPhone 14 Pro posiada też funkcję Always on Display. Jest to nowość wprowadzona przez firmę Apple do swoich produktów, która umożliwia utrzymywanie niegasnącego ekranu, przez to cały czas będziesz w kontakcie z innymi. Funkcja została tak zoptymalizowana, aby nie obciążać w żaden sposób baterii. 


Dynamic Island

To, co odróżnia modele: iPhone 14 Pro Max i iPhone 14 Pro, od modeli podstawowych iPhone 14 i iPhone 14 Plus to wycięcie w ekranie, tym razem w postaci nazwanej przez Apple jako Dynamic Island. Umieszczono tam przedni aparat i wszelkie czujniki – również Face ID, czyli obowiązkowy element w każdym iPhonie nowszej generacji. Dynamiczna wyspa ma też ważne zadanie: pokazuje nowe powiadomienia systemowe, rozmowę komórkową czy płatności dokonywane kartą płatniczą. 

Aparat

Dużą poprawę można zauważyć jeżeli chodzi o aparaty. Dla miłośników fotografii mobilnej jest to idelany iPhone. Aparat w modelu 14 Pro składa się z trzech obiektywów: standardowego (szerokokątnego) o rozdzielczości 48 MP, który u poprzednika iPhone 13 Pro i 13 Pro Max wynosił 12 MP, ultraszerokokątnego 12 MP i teleobiektywu 12 MP. Wbudowany teleobiektyw umożliwia wykonywanie precyzyjnych zbliżeń w idealnej jakości, co umożliwia 6-krotny zoom optyczny. Do dyspozycji jest również 15-krotny zoom cyfrowy. Dzięki nowej technologi zdjęć w modelu 14 Pro wykonasz zjawiskowe zdjęcia również w wesji makro lub nagrasz filmy w trybie filmowym 4K HDR 24 kl./s, a dzięki zastosowaniu większych soczewek, zdjęcia wykonane przy słabym oświetleniu będą jeszcze lepsze niż w poprzednim modelu iPhone 13 Pro Max.

Sieć i łączność

Telefon Apple iPhone 14 Pro oferuje szereg innych funkcji, m.in. Dual SIM, czyli możliwość korzystania z wirtualnej karty eSIM oraz fizycznej nano-SIM jednocześnie. iPhone 14 Pro wykorzystuje najnowszą sieć 5G do obsługi szybkiego internetu.

Procesor

iPhone 14 Pro został również wyposażony w nowy czip A16 Bionic, który daje niesamowite efekty podczas pracy. Dzięki jednostce graficznej chipu A16 Bionic z iPhone’ów 14 Pro i iPhone 14 Pro Max osiągnąć przyrost wydajności rzędu 25-30%.


Sprawdź także dział etui do iPhone 14 Pro w naszym sklepie internetowym.