iMac

Aktywne filtry

Tak dużo i tak mało. Stacjonarny komputer Apple typu all in one jest rewolucją w swojej kategorii. Cały komputer mieści się w obudowie z ekranem, pozostawiając na Twoim biurku jedynie klawiaturę i myszkę. Niezwykle smukła konstrukcja oraz design dopracowany w każdym detalu sprawia, że iMac jest prawdziwym dziełem sztuki, które może zdobić także Twoje biurko. Każdy obraz wyświetlany jest na bardzo zaawansowanym ekranie. Wręcz wydaje się, że wychodzi z komputera, co jest zasługą braku warstwy powietrza pomiędzy szkłem i wyświetlaczem oraz odpowiednimi filtrami, które przy okazji zmniejszają odblaski. Jedno jest pewne - iMac to jeden z najlepszych komputerów do obróbki fotografii, czy montażu wideo. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja wnętrza zapewnia odpowiednie chłodzenie nawet bardzo wydajnych procesorów czy kart graficznych. iMac w odpowiedniej konfiguracji to najlepszy komputer stacjonarny - profesjonalne narzędzie pracy dla studia projektowego, pracowni fotograficznej czy laboratorium.

Nowy olśniewający iMac. Inspirowany wszystkim, co najlepsze w Apple. Został wewnętrznie odmieniony przez nowy czip M1 od Apple. Zrobi wrażenie, gdziekolwiek go postawisz i cokolwiek na nim zrobisz.

Wygląd

Delikatnie wykończona konstrukcja w siedmiu kolorach odmieni każdą przestrzeń przy tym nie zajmując jej dużo. iMac mierzy zaledwie 11,5 mm grubości i waży niecałe 5 kg. Przekątna ekranu to aż 24” cali i to wszystko na wyświetlaczu Retina 4.5K. Sprawia że widoczność obrazu jest jeszcze bardziej wyostrzona, a bogactwo kolorystyczne uwidacznia wszystko z niezwykłymi szczegółami.

Ekran

Szeroka gama kolorów P3 ożywia obraz ponad miliardem barw. Technologia True Tone wprowadzona przez Apple, automatycznie dopasowuje temperaturę barw do oświetlenia w otoczeniu, żeby wszystko wyglądało naturalniej. Dlatego przy edycji zdjęć, pracy nad prezentacją i oglądaniu ulubionego serialu lub filmu obraz na iMacu jest tak samo fantastyczny. 

Kamera

Kamera FaceTime HD o dwukrotnej rozdzielczości 1080p, poprzez połączenie czipa M1 umożliwia lepszą jakość obrazu. ISP współpracuje z systemem Neural Engine w czipie M1, inteligentnie korygując ekspozycję i balans bieli. Mapowanie tonalne poszerza zakres dynamiczny, żeby lepiej uwidocznić szczegóły w miejscach zbyt mocno lub słabo oświetlonych. 

Mikrofony

Rozmowę w technologi FaceTime od Apple uzupełniają trzy mikrofony o jakości studyjnej, wychwytujące Ciebie, a wyciszające dźwięki drugoplanowe. Układ trzech mikrofonów o jakości studyjnej minimalizuje sprzężenia, więc rozmowa toczy się naturalniej, bo mniej sobie przerywacie. Co oznacza, że wszyscy słyszą Ciebie, a nie to, co wokół Ciebie. >

Głośniki

Wszystko to połączone z mocą sześciu głośników zapewni odbiorcom niesamowite brzmienie. Dwie pary głośników niskotonowych w technologii force‑cancelling generują bogate, głębokie basy, bez niepożądanych wibracji. W rezultacie powstaje przestrzenna, powalająca szczegółami scena akustyczna, a muzyka, filmy i w ogóle każdy dźwięk nabierają nadzwyczajnego wyrazu.

Procesor

Wydajność procesora M1 z systemem macOS iMac osiąga nowe wymiary wydajności. Komputer jest gotowy do działania chwile po tym jak wybudzisz go z trybu uśpienia. Uruchamianie aplikacji to błyskawiczna reakcja czipu M1 na płynniejsze i szybsze jej otworzenie. Przez to twój czas pracy na komputerze skraca się diametralnie.

Łączność

Wszystko to uzupełnia możliwość łączenia iMac’a z innymi urządzeniami za pomocą 4 portów. Dwa z nich to Thunderbolt, natomiast pozostałe to USB-C umożliwiające zasilanie.

iMac został zaprojektowany tak, żeby miał jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne. Metale w magnesach głośników, silniku wentylatora i złączach zasilania pochodzą tylko z recyklingu.