Filtruj

Dyski wewnętrzne

Brak artykułów.

Dyski typu Solid State Drive składają się z kości pamięci NAND. W przeciwieństwie do tradycyjnych dysków HDD nie posiadają elementów ruchomych bardziej narażonych na uszkodzenia mechaniczne. Za sprawą możliwości wykonania nawet 100-krotnie większej ilości operacji od dysku HDD kręcącego się z prędkością 15k tysięcy obrotów, dysk SSD zapewnia o wiele większy komfort pracy. Dysk SSD to szybszy start systemu, o połowę krótszy czas uruchamiania aplikacji, a także szybkość przesyłania danych, o której mogłeś dotąd jedynie marzyć. Za sprawą niewiarygodnie krótkiego czasu dostępu, komputery z dyskami SSD działają z większą werwą. Zanim dyski HDD odczytają/zapiszą dane, muszą odpowiednio ustawić powolną, mechaniczną głowicę. Dyski SSD są wolne od tego ograniczenia, wykonują operacje błyskawicznie niezależnie od położenia danych.
Dyski SSD zużywają o wiele mniej energii niż przestarzałe HDD, co skutkuje dłuższą pracą komputera na baterii, mniejszym obciążeniem zasilacza, niższą temperaturą i cichszą pracą komputera.
Pozbawione elementów mechanicznych dyski SSD są chłodniejsze i lżejsze od zwykłych dysków. Dodatkowym atutem jest bezgłośna praca.