Pamięci RAM

Aktywne filtry

Pamięć RAM (ang. Random Access Memory - pamięć o dostępie swobodnym) to podstawowy rodzaj pamięci cyfrowej, pełni w komputerze funkcję pamięci krótkotrwałej, zwana jest również pamięcią roboczą lub operacyjną. Gromadzi wszystkie dane, których w danej chwili wymaga procesor do wykonywania swoich obowiązków. Aby komputer Mac nie tracił czasu na buforowanie danych na dysku warto zainwestować w więcej pamięci RAM.

Na niedobór pamięci wskazuje powolne wykonywanie poleceń podczas pracy z dużymi plikami lub kilkoma aplikacjami równocześnie. Kolejną oznaką jest zaskakująco długie uruchamianie aplikacji przy bardzo intensywnym działaniu twardego dysku. Zadania, które w dużym stopniu obciążają procesor, pamięć i kartę graficzną to m.in. edytowanie i retuszowanie pokaźnych fotografii, konwertowanie filmów czy materiału dźwiękowego. Jeszcze większe zasoby pamięci warto sobie sprawić w wypadku profesjonalnych zastosowań, takich jak projektowanie CAD i praca w Photoshop.

W sklepie internetowym iZone znajdziesz pamięci RAM dedykowane do komputerów MacBook, MacBook Pro, iMac, Mac Pro, Mac Mini. Jeśli nie wiesz jakie pamięci będą pasować do Twojego komputera Apple skontaktuj się z nami (sklep@izone.pl) lub odwiedź nas w salonie w Kielcach (centrum, ul. Duża 8).