MacBook Air

Aktywne filtry

Najlepszy, lekki notebook ze świetną baterią, którego pokochasz kilka chwil po wyjęciu z pudełka. Najnowszy MacBook Air dostępny w sklepie internetowym iZone, to idealny mobilny komputer Apple zarówno dla osób początkujących, jak i posiadających sprzęt i akcesoria Apple. Stabilny system operacyjny macOS jest niezwykle intuicyjny i zdecydowanie łatwiejszy w obsłudze niż produkty konkurencji. Bardzo długi czas pracy MacBook Air, sięgający nawet do 18 godzin jest zasługą powiązania wydajnych oraz energooszczędnych podzespołów z systemem operacyjnym. Lekki, smukły, idealny do pracy w ruchu laptop. Wszystkie opisane zalety sprawiają, że MacBook Air to najpopularniejszy domowy notebook marki Apple.

Obecnie w ofercie są 2 modele do wyboru: wersja z procesorem Apple M2 oraz z procesorem Apple M3.

Procesor i pamięć RAM

Obecnie w sprzedaży dostępne są dwie wersje MacBooka Air: z procesorem Apple Silicon M2 oraz M3

Modele z czipem M2 zostały wprowadzone w 2022 roku i pozostały z nami do dziś oferując wydajność i mobilność w przystępnej cenie. W tych modelach Apple oferuje 8-rdzeniowe CPU z 4 rdzeniami zapewniającymi wydajność oraz 8- lub 10-rdzenowe GPU. 

Jeśli natomiast zależy Ci na jak najlepszej szybkości i energooszczędności możesz wybrać model z nowym czipem M3, wprowadzony w 2024 roku. Ten laptop także może poszczycić się 8-rdzeniowym CPU i maksymalnie 10-rdzeniowym GPU. Model ten zapewni nawet 1,6 razy szybszą pracę w porównaniu z czipem M1 i nawet 13x szybszą pracę niż najszybszy MacBook Air z procesorem Intel. Dla osób, które wykonują standardową pracę biurową, różnica ta nie będzie zauważalna. Natomiast podczas obróbki video, zdjęć czy innej bardziej zaawansowanej pracy procesor M3 sprawdzi się zdecydowanie lepiej.

Oba modele wyposażone są w standardzie w 8GB RAM lub 16GB RAM, ale istnieje możliwość zmiany tej konfiguracji na 24GB. 

Pojemność dysku SSD

MacBooki Air w standardzie oferują dyski o pojemności 256GB lub 512GB, ale jako niestandardowe opcje możesz wybrać także dyski 1TB lub 2TB. 

Dyski w modelach opartych o procesory Apple Silicon są nawet 2-krotnie szybsze w porównaniu z MacBookami Air z procesorami Intel. 

Ekran 

Zarówno wersja z czipem M2 jak i M3 otrzymały matryce 13,6” oraz 15,3" z podświet­leniem LED w technologii IPS, z cieńszą ramką wokół wyświetlacza i notchem w górnej części, w którym umieszona jest przednia kamera. Rozdzielczość wynosi 2560 na 1664 piksele w wersji 13" oraz 2880 na 1864 pikseli w wersji 15", a jasność w obu wynosi 500 nitów. Oba te wyświetlacze posiadają technologię True Tone. 

Obudowa i kolory 

Zarówno modele MacBooka Air z 2022 jak i 2024 zostały wykonane z aluminium, są wytrzymałe i ultracienkie. Obudowa jest taka sama w obu modelach - jest płaska na całej powierzchni a jej grubość wynosi 1,13cm w porównaniu do 1,61cm w najgrubszym punkcie poprzedniego modelu. Jak zwykle MacBooki Air mogą poszczycić się niesamowitą lekkością, gdyż wazą zaledwie 1,24kg. 

Modele z czipem M2 oraz M3 posiadają piękne wersje kolorystyczne: księżycowa poświata i północ oraz klasyczne kolory gwiezdna szarość srebrny

Bateria

MacBook Air to jeden z najdłużej działających na baterii ultrabooków. Dzięki energooszczędnym procesorom Apple Silicon, MacBook Air zarówno z procesorem M2 jak i M3 może działać nawet 18 godzin po jednym naładowaniu. 

Złącza

MacBook Air posiada gniazdo słuchawkowe 3,5mm oraz dwa porty USB-C, do których można podłączyć także przejściówki na USB, HDMI czy DisplayPort w celu podłączenia innych urządzeń. Przejściówki znajdziesz na naszej stronie internetowej w dziele akcesoriów: https://izone.pl/312-kable--przejsciowki--adaptery

Dodatkowo zarówno model z procesorem M2 jak i M3 posiadają port magnetyczny Magsafe 3 do ładowania.

Klawiatura i gładzik

MacBook Air posiada podświetlaną klawiaturę Magic keyboard wyposażoną czytnik linii papilarnych Touch ID, który służy do odblokowywania komputera i szybkiego wpisywania haseł. 

Podsumowanie

Jeśli poszukujesz mobilnego, lekkiego i wytrzymałego laptopa, który posłuży Ci przez kilka lat wybierz Macbooka Air. Do zastosowań domowo-biurowych idealnie sprawdzi się model z procesorem Apple M2, a do bardziej zaawansowanych zadań takich jak obróbka zdjęć i wideo wybierz wersję z M2. 


Przeszukując sklep internetowy iZone nie zapomnij zajrzeć do działu akcesoriów, gdzie znajdziesz modne, stylowe oraz doskonale chroniące etui dla Twojego MacBooka Air oraz przejściówki dzięki którym podepniesz urządzenia zewnętrzne do portu USB-C.